Gadżety do Twojego smartfona

Obecnie posiadanie smartfona nie jest niczym wyjątkowym. Co więcej, czymś odbiegającym od normy jest telefon bez nowoczesnych funkcji lub dostępu do internetu. Smartfony to domena nie tylko nastolatków i dorosłych, ale również dzieci, które od małego uczą się „klikać” w kolorowy wyświetlacz. Pomimo dziesiątek, jeśli nie setek funkcji w nowoczesnych telefonach komórkowych, to na rynku można znaleźć wiele przydatnych gadżetów do telefonów poprawiających ich wydajność czy poszerzających ich zastosowanie. Zatem jakie gadżety do smartfona warto zakupić?

Powerbank

Przenośne urządzenia ładujące, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Gadżet przydatny w sytuacjach awaryjnych, kiedy dostęp do gniazdka elektrycznego jest niemożliwy. Z pomocą przychodzi powerbank, który wystarczy połączyć ze smartfonem przy pomocy portu USB. Niezwykle praktyczny gadżet, który nie zajmuje wiele miejsca, a i jego waga jest jak najbardziej do zaakceptowania. „Must have” wszystkich osób, dla których smartfon stanowi narzędzie pracy.

Przy wyborze powerbanka należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, dzięki którym nie kupimy „bubla”. Najważniejsze w powerbanku to jego pojemność. W praktyce oznacza to, na ile ładowań telefonu wystarczy nam w pełna pojemność powerbanku. Przy zakupie warto również sprawdzić ilość portów USB oraz rodzaj kabla dołączonego do zestawu. Jak każdy gadżet do telefonu, powerbank powinien wyglądać nowocześnie i stylowo, choć jest najmniej istotny aspekt w trakcie podejmowania decyzji w sklepie.

Cena: podstawowe modele powerbanków można zakupić za ok. 50zł. Powerbanki z wyższej półki cenowej jak Green Cell 30000mAh to koszt ok. 150zł.

Karta pamięci

Choć nowoczesne smartfony charakteryzują się pojemną pamięcią wewnętrzną, warto nieco zwiększyć jego możliwości korzystając z karty pamięci. Pamięci nigdy za wiele, szczególnie jeśli korzystacie z takich platform streamingowych jak Netflix czy Spotify, gdzie w wersjach płatnych istnieje możliwość ściągania filmów, seriali i plików muzycznych bezpośrednio na telefon. Pojemność karty pamięci możemy z łatwością dostosować do swoich potrzeb, zwracając jedynie uwagę na rodzaj karty. Najczęściej można spotkać się z kartami microSD, choć i te w wersji nano nie są rzadkością

Cena: zależy od pojemności karty i od jej producenta.

Głośniki bluetooth

Udana impreza nie może odbyć się bez udziału dawki dobrej muzyki. Głośniki bluetooth to dobre rozwiązanie szczególnie w plenerze, gdzie o połączenie z elektryką niezwykle trudno. Można oczywiście posiłkować się muzyką z radia samochodowego, jednak to nie to samo. Przenośne głośniki to gadżet wprost stworzony na ogniska czy pikniki na łonie natury, gdzie do szczęścia brakuje nam podkładu muzycznego. Gadżet w postaci głośników jest o tyle pomysłowym rozwiązaniem, że jest kompatybilne z każdym urządzeniem multimedialnym: smartfonem, laptopem czy tabletem.

Cena: najpopularniejsze na rynku głośniki firmy JBL można nabyć za około 150-200zł.

Słuchawka bluetooth

Opcja dla zapracowanych, którzy ciągle mają zajęte ręce. Choć czasy świetności tego przenośnego gadżetu już minęły, to w dalszym ciągu stanowi niezwykle praktyczne uzupełnienie smartfonów. Korzystając ze słuchawki bluetooth możemy swobodnie prowadzić samochód, sprzątać mieszkanie, a nawet iść na zakupy. Wydatek związany z zakupem gadżetu nie jest zbyt wygórowany, dlatego warto zainwestować w słuchawkę, która zdecydowanie ułatwi nam prowadzenie rozmów telefonicznych.

Cena: najprostsze modele to koszt ok. 50zł. Nieco bardziej designerskie modele mogą być nawet kilkukrotnie droższe.