Jakość butów roboczych

Jak napisaliśmy wcześniej – nie warto oszczędzać na butach roboczych. Wysokiej jakości obuwie pozwoli nam z niego korzystać dłużej, będą o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim – da nam pewność, że ochronimy nasze stopy przed niebezpieczeństwami. Dlatego, gdy odwiedzimy już sklep BHP, rozglądajmy się za butami najwyższej jakości. Nasze stopy i nogi będą nam później wdzięczne, że uchroniliśmy je przed niepotrzebnymi oparzeniami i obciążeniami. Oczywiście kupno butów wysokiej jakości nie oznacza ogromnych wydatków. W renomowanych sklepach BHP można znaleźć obuwie, które ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, dzięki czemu nie będziemy musieli wydać fortuny na obuwie.

Bezpieczeństwo butów roboczych

Kolejnym kryterium wyboru butów roboczych będzie oczywiście bezpieczeństwo. Po to w końcu kupujemy buty – aby uniknąć kontuzji i chronić nasze stopy. Zanim dokonamy zakupu obuwia roboczego, musimy określić rodzaj wykonywanej pracy i dokładnie się zastanowić jakie rodzaje niebezpieczeństwa możemy w niej napotkać. Gdy już to zrobimy, następnym krokiem będzie sprawdzenie norm ISO, które buty robocze muszą spełniać, aby być nazwane ochronnym. Każde obuwie jest inne i jest stworzone do innych celów. Jedne posiadają wodoszczelność, drugie posiadają grubszą podeszwę, która chroni nas przed przebiciem. Warto zapoznać się z tymi normami, zanim postanowimy kupno butów roboczych, pozwoli nam to na perfekcyjne dopasowanie obuwia do naszych potrzeb.

Jak już dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa czekają na nas w pracy i wybraliśmy odpowiedni rodzaj obuwia, możemy przejść do kolejnego punktu wyboru butów roboczych, jakim jest…

Rodzaj butów roboczych

W zależności od miejsca, w którym pracujemy, będziemy wybierać rodzaj buta roboczego. Rodzajów jest sporo – od sandałów, półbutów aż po trzewiki i buty za kolana. Każdy z nich ma zastosowanie w innych zawodach, jedne są lżejsze i bardziej przewiewne (nadają się idealnie do pracy na magazynach czy halach), inne zaś są o wiele masywniej zabudowane i są wodoodporne (perfekcyjnie sprawdzą się na budowach). Odpowiedni wybór rodzaju buta roboczego pozwoli nam komfortowo używać obuwia i z przyjemnością rozpoczynać kolejny dzień w pracy.