gadzety

Elektroniczne gadżety do biegania, które warto posiadać

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sposobów na zadbanie o kondycję oraz zdrowie. W parkach i na ulicach widać coraz więcej osób, które przekonały się do tego rodzaju sportu. Mogłoby się wydawać, że do biegania potrzebne są tylko buty i wygodny strój, ale okazuje się że dzięki pewnym elektronicznym gadżetom, aktywność ta może być przyjemniejsza oraz efektywniejsza. Co więc dokładnie sprawdzi się w trakcie biegania?

Zegarki do zadań specjalnych

Pierwszą sprawą, o jakiej należy pomyśleć podczas przygotowywania swojej „wyprawki” do biegania, jest solidny smartwatch lub specjalna opaska. Są one potrzebne nie tylko do kontrolowania czasu, ale także sprawdzania bardzo ważnych parametrów – istotnych nawet dla bezpieczeństwa oraz zdrowia. Najważniejszą funkcją, w jaką powinien być wyposażony zegarek lub opaska do biegania, jest prawdopodobnie pulsometr. Kontrola pulsu pozwala bowiem na oszacowanie możliwości organizmu oraz dopasowanie do niego tempa biegu. Ma ogromne znaczenie również dla utraty wagi (co jest istotne dla osób starających się schudnąć). Trening przy odpowiednim pulsie szybciej spala tkankę tłuszczową oraz wpływa pozytywnie na wzmacnianie kondycji i wytrzymałości. Smartwatche, które są dostępne na rynku, oferują też znacznie więcej: licznik przebytego dystansu i czasu, możliwość sterowania telefonem przez zegarek (np. odbieranie połączeń), a nawet posiadają wgrana nawigację (co przyda się podczas biegów terenowych). Podstawowe rodzaje tego typu gadżetów, to: smartwatche, smartbandy oraz opaski cardio. Najbardziej rozbudowane funkcje posiadają te pierwsze, najmniej – ostatnie. Które będą lepsze? Najlepiej dobierać je do swoich potrzeb. Warto zajrzeć w tym celu do sklepu Decathlon, który oferuje bardzo wiele takich akcesoriów.

Słuchawki, a może opaska bluetooth?

W trakcie biegania wiele osób lubi słuchać muzyki. Działa ona motywująco oraz sprawia, że aktywność ta nie jest nużąca i monotonna. Niezbędne są do tego oczywiście słuchawki. I tutaj, znakomicie sprawdzają się te bezprzewodowe. Można zapomnieć dzięki nim o plączących się kablach i wypadających z uszu głośniczkach. Tego typu słuchawki łączą się z telefonem za pomocą bluetooth i są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dobrym pomysłem jest też specjalna opaska do biegania (również z zastosowaniem technologii bluetooth), która posiada wbudowane głośniki. Ma ona jeszcze jedną zaletę – równocześnie podtrzymuje włosy. Słuchawki i takie opaski także można znaleźć w sklepie Decathlon – dostępne tam modele pozwalają nawet na kilkugodzinne ich używanie, bez konieczności ładowania. Akcesoria do biegania, w które również warto się zaopatrzyć to m.in. lampka oraz opaska na telefon. Lampka jest ważna dla bezpieczeństwa – sprawia, że osoba biegająca jest widoczna nocą i można umieścić ją w dowolnym miejscu. Opaska przyda się zaś osobom, które lubią biegać z telefonem na ramieniu, z nią będzie to znacznie wygodniejsze i łatwiejsze.

Jak widać, elektronika i bieganie idą ze sobą w parze. Jest dużo nowoczesnych rozwiązań, które mogą znacząco uprzyjemnić ten rodzaj aktywności. Warto obserwować na bieżąco nowinki technologiczne oraz korzystać z nich jak najczęściej. Znakomitym do tego miejscem jest sklep Decathlon, gdzie można znaleźć bogatą ofertę różnego rodzaju gadżetów i akcesoriów – również tych najnowocześniejszych. Może dzięki nim przekonasz się do tego rodzaju sportu? Bez względu na motywację, kupno smartwatcha, opaski czy słuchawek jest zawsze dobrym pomysłem – w końcu przydadzą się nie tylko podczas biegania.