Futurystyczny Xiaomi Mi Mix Alpha – przełom na rynku smartfonów

Czy smartfon musi wyglądać standardowo i przewidywalnie? Chińczycy pokazują, że nie. Nowy smartfon od Xiaomi to prawdziwa rewolucja na rynku smartfonów. Model MI MIX Alpha jako pierwszy telefon komórkowy na rynku posiada wyświetlacz, który pokrywa nie tylko przednią część telefonu, ale również jego tylny panel, pozostawiając miejsce dla umieszczenia aparatu fotograficznego. Co więcej, MI MAX Alpha posiada wyświetlacz także na powierzchni krawędzi telefonu, co jest ewenementem na skalę światową.

Surrounded Display

Wyświetlacz, który pokrywa niemal całą powierzchnię smartfona określany jest przez producenta jako „surrounded display”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co „wyświetlacz okalający telefon”. Jest to zjawisko dotąd niespotykane. Żaden z producentów oprócz chińskiego giganta nie zdecydował się na zastosowanie tak rewolucyjnego rozwiązania.

Mi MIX Alpha vs. Huawei Mate X

Bardziej zorientowani na rynku telefonów komórkowych mogą mieć pewne skojarzenia po spojrzeniu na Xiaomi Mi MIX Alpha. Jest on łudząco podobny do modelu Mate X od innego chińskiego producenta smartfonów, czyli Huawei. Na pierwszy rzut oka jego budowa obu telefonów jest niemal identyczna, jednak po głębszym zbadaniu parametrów można dostrzec zasadniczą różnicę. Model od Xiaomi nie posiada elementów ruchomych, natomiast Huawei należy do grupy telefonów ze składanym wyświetlaczem.

Sieć 5G

Model z futurystycznym wyglądem jest wyposażony w usługę sieci 5G, która jest jeszcze w fazie testów. Jest to wynalazek, który ma za zadanie wywindować technologię użytkową na jeszcze wyższy poziom. Sieć najnowszej generacji ma w przyszłości ma całkowicie zastąpić dobrze znaną sieć 4G/LTE, która jest obecnie stosowana do bezprzewodowego przesyłania danych. Co ważne, sieć 5G w stosunku do swojego poprzednika ma się charakteryzować zdecydowanie szybszą transmisją danych, co w dużej mierze ma się przyczynić do rozwoju internetu rzeczy, autonomicznego transportu czy zastosowania nowoczesnej technologii w infrastrukturze miast.

Wysokiej jakości aparat

Xiaomi MI MIX Alpha to smartfon, który może w pełni zastąpić aparat fotograficzny. Według danych producenta, model MI MIX Alpha posiada aparat 108 Mpix. Jeszcze kilkanaście lat temu cyfrowe aparaty fotograficzne nie mogły pochwalić się tak wysoką rozdzielczością zdjęć. Telefon jest świetnym urządzeniem dla miłośników tzw. „selfie” – trójkątny aparat w połączeniu z ekranem na tylnym panelu telefonu umożliwia zrobienie perfekcyjnego zdjęcia.

Telefon o wysokiej wytrzymałości

Xiaomi MI MIX Alpha wydaje się telefonem, którego wytrzymałość na uszkodzenia może być podawana w wątpliwość z uwagi na wszechobecny wyświetlacz. Jednak chiński producent zadbał o najlepsze materiały zapewniające modelowi smartfona długą żywotność. Na stronie producenta można wyczytać, że na etapie produkcji wykorzystuje się tytan, który równocześnie zapewnia niską wagę urządzenia oraz jego wytrzymałość. W MI MIX Alpha można również znaleźć ceramikę oraz szkło szafirowe, które okala aparat fotograficzny.

Telefon przyszłości

Celem, który przyświecał firmie Xiaomi podczas projektowania telefonu MI MIX Alpha to jego nieograniczone możliwości i łamanie barier, które dotąd wydawały się nie do przekroczenia. Jednak chiński producent wyszedł naprzeciw wymaganiom klientów na całym świecie, którzy szukają telefonu jedynego w swoim rodzaju. Na swojej oficjalnej stronie internetowej Xiaomi zapewnia o rewolucyjnym charakterze smartfona, który jest melodią przyszłości.

Cena Xiaomi MI MIX Alpha

Co prawda sam telefon jeszcze nie trafił do międzynarodowej sprzedaży, jednak szacowana cena, jaką trzeba będzie zapłacić za nowoczesny model telefonu komórkowego to… ok. 11 000zł. Dla przeciętnego człowieka cena prosto „z kosmosu”, jak i sam telefon.