FIFA 20, czyli nowa wersja najpopularniejszej gry sportowej na świecie

Cały świat gra w piłkę nożną. Może oprócz Amerykanów, którzy większą czcią darzą swoją własną odmianę futbolu czy baseball. Jednak to właśnie piłka nożna jest sportem uwielbianym przez miliardy fanów na całym świecie. Dla niektórych narodów jak Brazylia czy Argentyna futbol to wręcz religia, bez której nie mogą żyć. Dlatego w 1993 powstała pierwsza gra komputerowa FIFA International Soccer, która rozpoczęła serię od EA Sports trwającą do dziś. W tym roku ma swoją premierę kolejną odsłona gry piłkarskiej, tym razem FIFA 20.

Dlaczego gra FIFA stała się fenomenem?

Każdy mały chłopiec marzy o karierze piłkarskiej na wzór Cristiano Ronaldo czy Messiego. Jednak nie każdego adepta piłkarskiego czeka kariera na miarę sukcesów najlepszych na świecie. Nie pozostaje zatem nic innego niż spróbowanie własnych sił w grze komputerowej inspirowanej najpopularniejszą dyscypliną sportową świata.

Na korzyść gry przemawia z pewnością jej realizm i oddanie rzeczywistości. Producenci gry co roku pozyskują licencje na umieszczanie wizerunków piłkarzy, klubów piłkarskich jak i narodowych federacji. Można przypuszczać, że gdyby nie wykorzystywanie wizerunków najlepszych na świecie, gra nie osiągnęłaby takiego sukcesu, jak ma to miejsce obecnie.

Graj sam lub z przeciwnikiem

Mecze piłkarskie w grze FIFA można rozgrywać samodzielnie, grając przeciwko „komputerowi”, lub z przeciwnikiem realnym. W grze FIFA istnieje możliwość rozgrywania turniejów z większą ilością przeciwników. Oczywiście mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”, więc wszyscy mają okazję spróbować swoich sił na wirtualnym stadionie piłkarskim.

Graj w sieci

W FIFĘ od kilku lat można grać również przez internet, co jest nie lada gratką dla osób lubiących rywalizację. Gra zakłada tworzenie swoich własnych drużyn marzeń, dzięki którym można stać się potentatem na arenie międzynarodowej. Jednak jedynym minusem opcji gry online jest wykupienie odpowiedniej subskrypcji.

Graj swoją ulubioną drużyną

Jesteś fanem FC Barcelony, Manchesteru United lub Juventusu Turyn? W grze FIFA możesz zostać trenerem swojego ulubionego klubu piłkarskiego i rotować składem jak tylko się da. Każdy zawodnik posiada w grze przypisane dla niego wartości dotyczące jego umiejętności: szybkości, celności podań, siły itd.

Graj na czym chcesz

Wydawca gry, czyli EA Sport co roku wypuszcza na rynek kilka wersji gry kompatybilnych z różnymi urządzeniami. W grę FIFA można grać na komputerach stacjonarnych, laptopach, konsolach Play Station oraz XBOX.

FIFA na poprawę humoru

Gra na konsoli na czy PC jest dobrym sposobem na odreagowanie codziennych problemów. Wielu fanów futbolu „mści się” za przegraną swojej ulubionej drużyny właśnie w wirtualnym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Gra FIFA może również być atrakcją typowego, męskiego wieczoru przy piwku w gronie najbliższych przyjaciół.

FIFA 20

Nowa edycja gry FIFA tuż tuż, dlatego warto przedstawić różnice między FIFA 20, a poprzednim wydaniem gry. Producent zapewnia, że nowa wersja gry będzie wzbogacona o system piłkarskiej inteligencji. Oznacza to tyle, że będziemy mieć większą kontrolę nad zachowanie zawodnika na boisku, a przypadkowe zagrania będą ograniczone do minimum. Fani gry na pewno ucieszą się z udoskonalenia wykonywania stałych fragmentów gry, gdzie precyzja strzału ma zostać wyniesiona na całkiem nowy poziom. Całkowitą nowinką będzie tryb VOLTA umożliwiający rozgrywanie meczów na osiedlowych boiskach, a historia zawodnika będzie mogła ulec spersonalizowaniu.