ochrona ekranu iphone

Ochrona ekranu w iPhonie – co wybrać?

Wyświetlacz w smartfonie to jeden z jego najważniejszych elementów, dzięki któremu swobodne sterowanie telefonem staje się jeszcze bardziej przyjemne. Porysowany lub pęknięty ekran w iPhonie nie tylko przyczynia się do obniżenia jego wartości na rynku wtórnym, ale przede wszystkim przeszkadza w jego codziennym użytkowaniu. Co zatem zrobić, by ekran w iPhonie był mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne?

Ekran w iPhonie: szkło hartowane

Wielu użytkowników korzysta z opcji dodatkowego zabezpieczenia ekranu w smartfonie pomimo wysokich parametrów technicznych, jakimi wyróżniają się urządzenia Apple. Jednak nawet tworzywa powstałe w oparciu o innowacyjne technologie okazują się nie dość wytrzymałe po uderzeniu ciężkim przedmiotem czy upadku z dużej wysokości. Dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości szkło hartowane, które wykazuje się znacznie lepszymi właściwościami ochronnymi niż tradycyjne folie. Te co prawda chronią wyświetlacz przed niewielkimi zarysowaniami, ale nie przed poważnymi uszkodzeniami.

Szkło hartowane na iPhone’a to dla wielu posiadaczy smartfona obowiązkowy element jego wyposażenia, co jest w zupełności zrozumiałe z uwagi na dobre właściwości amortyzujące uderzenia. Szkło ochronne, aby mogło spełniać swoje zadanie w 100%, powinno idealnie pasować to rozmiarów wyświetlacza w danym modelu iPhone’a tak, aby korzystanie z jego wszystkich funkcji wciąż odbywało się bezproblemowo. Istotny jest również współczynnik twardości szkła oraz obecność zakrzywień dopasowanych do powierzchni wyświetlacza w iPhonie.

Ekran w iPhonie: etui ochronne

Etui na smartfona to nie tylko sposób na modyfikację designu smartfona, ale przede wszystkim skuteczny sposób na jego dodatkową ochronę. Case na iPhone’a to świetne rozwiązanie, które pozwala jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o smartfona – pod względem estetyki, jak również jego stanu technicznego. Etui ochronne zabezpiecza obudowę urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami zewnętrznymi negatywnie wpływającymi na sprawność działania smartfona.

Odpowiednio dobrany case powinien idealnie przylegać do powierzchni tylnej obudowy, a także posiadać lekko wystające krawędzie wokół wyświetlacza, aby zapobiec jego zarysowaniu czy pęknięciu. Dobrym rozwiązaniem okazuje się również etui ochronne na iPhone’a z klapką, które stanowi wsparcie dla szkła hartowanego.

Ekran w iPhonie: co zrobić w przypadku uszkodzenia?

Wystarczy chwila nieuwagi, aby ekran w iPhonie uległ mniej lub bardziej rozległym uszkodzeniom mechanicznym. To jednak nie oznacza, że urządzenie nie nadaje się już do użytkowania lub jego naprawa może okazać się nieopłacalna. Wymiana wyswietlacza iPhone to jedna z najczęściej wykonywanych usług w pogwarancyjnych serwisach Apple. Profesjonalizm specjalistów na co dzień zajmujących się optymalizacją techniczną iPhon’ów i innych urządzeń z „jabłuszkiem” pozytywnie zaskakuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę niższe koszty naprawy niż w autoryzowanym serwisie Apple. Gdzie szukać pomocy? Co prawda znalezienie fachowej pomocy i sprawdzonego serwisu iPhone nie jest prostym zadaniem, jednak w Warszawie i kilku innych miastach w Polsce można liczyć na fachową pomoc techniczną.