Masz psa? Ten projekt jest dla Ciebie

Recepta na psie szczęście

Odpowiednia dawka ruchu, nauka sztuczek i zabawa to tylko wybrane czynniki, które w istotny sposób wpływają na rozwój naszych czworonożnych przyjaciół. Niestety wielu właścicieli psów nie ma na te cenne działania wystarczająco dużo czasu. Ci jednak, którzy chcieliby podjąć się wyzwania i zmobilizować do większej aktywności ze swoim psem, przy jednoczesnym bliższym poznaniu jego potrzeb – mają ku temu świetną okazję, a to za sprawą inicjatywy polskiego startupu – Pethelp.

Smart obroża, darmowa karma i zabawa

Z badań Kantar dla MARS Polska wynika, że od 39 do 59% psów w Europie ma nadwagę lub otyłość, a prawie 38% opiekunów podaje psom żywność przeznaczoną dla ludzi. Między innymi takie statystyki sprawiły, że Pethelp postanowił uruchomić pierwszy w Polsce projekt badawczy oparty na gamifikacji, pozwalający w prosty i przyjemny sposób zadbać o zdrowie oraz samopoczucie psa, a także poznać jego potrzeby dzięki odczytom z nowoczesnej smart obroży.

Patrzymy na temat profilaktyki psów w ujęciu holistycznym, dlatego będziemy działać na kilku płaszczyznach opieki nad zwierzęciem. Chcemy przede wszystkim zachęcić właścicieli psów do regularnej aktywności, dbałości o profilaktykę weterynaryjną, rozwijania wiedzy nt. prawidłowej diety psa oraz dbałości o rozwój behawioralny zwierzaka – komentuje Sławomir Wiatr z Pethelp.

Ucz psa czegokolwiek – tylko niech cały czas się uczy! Rozwój psa to praca złożona z wielu czynników. Od zapewnienia mu opieki zdrowotnej, odpowiedniego środowiska do życia, po kontrolę nad zachowaniem. Bez względu na to, czy pies dotrzymuje nam towarzystwa, uprawiamy z nim sport czy trenujemy obronę, wymaga treningu i holistycznego podejścia. Rozwijać należy psi węch, spryt, umysł, ciało i pewność siebie. Podczas badania przygotowałam ćwiczenia, które pozwolą pracować nad każdym z tych obszarów – wyjaśnia Małgorzata Bekas, trenerka psów, zaangażowana w projekt Pethelp Plus.

Start projektu już za kilka dni

Rekrutacja do programu potrwa do niedzieli, 25 sierpnia. Spośród wszystkich zgłoszeń Pethelp wyłoni 40 psów. Na początku zostanie zbadany stan zdrowia zwierzęcia, a następnie każdy uczestnik otrzyma: smart obrożę, karmę oraz dostęp do pakietu opieki weterynaryjnej. Od tego momentu, udział w projekcie to sama zabawa poprzez osiąganie kolejnych punktów w ramach grywalizacji.

Końcowy etap badania to ponowne sprawdzenie kondycji zdrowotnej psów oraz wywiad subiektywnej oceny właściciela zwierzęcia nt. stanu zdrowia jego pupila. To wszystko po to, aby zweryfikować postęp w kondycji zdrowotnej, fizycznej i rozwojowej od momentu rozpoczęcia badania do jego zakończenia.

Ufamy, że na kanwie projektu badawczego zbudujemy argument, który przekona ludzi do tego, aby dbali o swoje psy – dodaje Sławomir Wiatr.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://pethelp.pl/projektbadawczy/
Projekt przeprowadzany jest na terenie Warszawy i okolic.