Gadżety dla biegaczy

Aktywność fizyczna jest jednym z warunków dobrego stanu zdrowia. Wiele osób swoją przygodę ze sportem zaczyna od biegania, do którego na początku nie potrzeba wielkiego zaplecza technologicznego. Wystarczą porządne buty sportowe oraz odzież termiczna. Jednak co bardziej doświadczeni biegacze z czasem chcą urozmaicić swoje treningi i zmaksymalizować ich efektywność. Gadżety dla biegacza to doskonały sposób na wprowadzenie do swojego życia nowinek technicznych, bez których później nie wyobrażamy sobie joggingu. Rynek gadżetów obfituje w różnego rodzaju urządzenia, które pozwalają zoptymalizować codzienny trening.

Pulsometr

Urządzenie, które pozwala na bieżąco monitorować funkcje naszego organizmu. Pulsometr, jak sama nazwa wskazuje, rejestruje wartości, jakie osiąga nasze tętno podczas wzmożonego wysiłku. Początkujący biegacze mogą obejść się bez pulsometru, jednak na dłuższą metę urządzenie pozwala dostosowywać intensywność treningu do naszych potrzeb. Pulsometr przyda się osobom wykonujących treningi interwałowe, w których szybkość bicia serca odgrywa kluczową rolę. Gadżet dla sportowców w postaci pulsometru to dobry pomysł dla osób, które bieganie traktują jako ważną część swojego sportowego życia.

Cena: najtańsze pulsometry kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Pulsometry uznanej marki Polar to w zależności od modelu koszt rzędu 300-400zł.

Odtwarzacz muzyki

W dobie nowoczesnych smartfonów większość biegaczy nawet nie myśli o zakupie przenośnego odtwarzacza muzyki. Jednak jest to gadżet, który znacznie ułatwia codzienną aktywność fizyczną. Kto nie lubi raczyć się energetyczną dawką muzyki, która podwójnie napędza nas do działania? Przenośny odtwarzacz mp3 dla biegacza musi spełniać określone warunki, dzięki którym bieganie stanie się jeszcze bardziej przyjemne

Gadżet dla biegacza musi być przede wszystkim lekki, zajmować możliwie jak najmniej miejsca, mile widziana jest również odporność na wodę. Bo przecież prawdziwi biegacze nie boją się wyjść na trening w deszczową pogodę. Tradycyjne odtwarzacze mp3 powoli jednak odchodzą do lamusa i są wypierane przez odtwarzacze zintegrowane ze słuchawkami. Wielka wygoda dla sportowca, który nie musi martwić się o miejsce na urządzenie. Odtwarzacz przylega bezpośrednio do uszu, dlatego może być wykorzystywany nie tylko podczas biegania.

Cena: koszt tradycyjnych odtwarzaczy muzyki waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zintegrowane odtwarzacze jak Sony NWZ-W273 możemy zakupić już od 200zł.

Smartwatch

Prawdziwa gratka dla miłośników elektronicznych gadżetów. Jeśli nie wyobrażasz sobie wyjścia na trening bez smartfona, smartwach sprawdzi się jako jego zamiennik. Smartwatch zapewnia stałe połączenie z telefonem, dlatego nawet w czasie biegu masz stały dostęp do swojego konta mailowego, portali społecznościowych, a nawet połączeń telefonicznych. Funkcje dostępne w smartwatchach pozwalają również monitorować tempo naszego biegu, przebytą trasę, a nawet mierzyć tętno. Nowoczesny gadżet dla biegaczy w formie inteligentnego zegarka to nie tylko wygoda, ale również styl i podążanie za trendami.

Cena: najtańsze urządzenia to koszt kilkudziesięciu złotych. Za dobrej jakości smartwatch jak Huawei Watch GT Sport trzeba zapłacić ok. 800zł.

Gadżety dla biegaczy stają się coraz bardziej funkcjonalne i kompaktowe, dlatego można je zabrać ze sobą nawet w dalekie trasy. Ważą niewiele, a potrafią niezwykle usprawnić codzienny jogging. Nowoczesne gadżety to nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale również dla biegaczy-amatorów, którzy chcą zmaksymalizować wydolność własnego organizmu.