Prostownica czy szczotka prostująca włosy?

Niemal każda kobieta posiada w swoim domu prostownicę lub lokówkę, które pozwalają na urozmaicenie stylizacji włosów. Niestety, oba gadżety dla kobiet wpływają dość niekorzystnie na kondycję włosów z uwagi na działanie wysokiej temperatury. Jednak prostownica to urządzenie niezbędne dla kobiet, które marzą o idealnie prostych włosach. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się nowość – prostująca szczotka do włosów. Co to takiego? Jak działa? Czy może w pełni zastąpić prostownicę?

Prostownica

Urządzenie znane każdej kobiecie. Składa się z dwóch metalowych płytek, które możemy nagrzać do odpowiedniej dla nas temperatury. Stare modele prostownic niestety nie posiadały regulacji temperatury, co często prowadziło do niszczenia struktury włosa. Na szczęście najnowsze modele posiadają wbudowany system umożliwiający dostosowywanie wartości temperatury do potrzeb naszych kosmyków.

Plusem używania prostownicy niewątpliwie są idealnie proste włosy, które ulegają wygładzeniu pod wpływem gorących płytek działających jak żelazko. Jednak częste stosowanie tej techniki grozi nadmiernym wysuszeniem kosmyków i ich wrażliwością na czynniki zewnętrzne.

Prostownica jako lokówka? Dlaczego nie. Kobiety w celu zaoszczędzenia pieniędzy rezygnują z kupna dodatkowego urządzenia, wykorzystując prostownicę w roli sprzętu do kręcenia włosów. W internecie można znaleźć masę filmów instruktażowych dotyczących tej pomysłowej techniki.

Szczotka prostująca – gadżet 2w1

Szczotki prostujące włosy od kilku lat nieśmiało pojawiają się w sklepach elektronicznych. Nowinka techniczna, która gromadzi coraz większe rzesze fanek na całym świecie. To, co urzeka w urządzeniu do włosów to jego niezwykle proste użytkowanie. Szczotkę należy jedynie podłączyć do prądu, odczekać, aż temperatura osiągnie swoją optymalną wartość i voila. Urządzenie gotowe do pracy. Prostowanie włosów szczotką jest dziecinnie proste. Wystarczy czesać włosy szczotką aż do momentu uzyskania satysfakcjonującego nas efektu.

Największym plusem gadżetu dla kobiet jest jego uniwersalność. Szczotka jednocześnie rozczesuje i prostuje włosy. Kobiety, które na co dzień korzystają z prostownicy na pewno wiedzą, że jednoczesne rozczesywanie kosmyków i ich prostowanie zajmuje dużo czasu, który można wykorzystać w inny, bardziej pożyteczny sposób. Gadżet w postaci szczotki prostującej zapewnia nam oszczędność czasu i niezwykłą wygodę. Szczotka to idealne urządzenie na wyjazd służbowy czy wakacyjny – nie musimy zabierać dwóch osobnych urządzeń.

Minusem prostującej szczotki jest jej efekt finalny prostowania. Jeśli nie lubicie włosów prostych jak drut, nie macie czym się martwić. W momencie, gdy nie zadowalają was na wpół wyprostowane włosy – postawcie na tradycyjną prostownicę.

Kłopot ze szczotką prostującą mogą mieć panie posiadające cienkie i przerzedzone włosy. Rozstaw elementów służących do rozczesywania włosów jest dość szeroki, co wpływa na ich nierównomierne prostowanie. Szczotka sprawdzi się u pań z bujną czupryną, które chcą puścić w niepamięć rozdzielanie partii włosów i ich osobne prostowanie prostownicą.

Coś dla gadżeciar

Nie tylko mężczyźni lubią kolekcjonować gadżety elektroniczne, które z zasady mają ułatwiać życie. Kobiety również uwielbiają bawić się konwencją i wyszukiwać nowe beauty gadżety. Szczotka prostująca włosy jest właśnie takim gadżetem, który może całkowicie zmienić podejście do stylizacji włosów. Ale nie musi. Każda kobieta posiada inny rodzaj włosów, który wymaga stosowania całkiem odmiennych metod.

Cena szczotki prostującej

Koszt szczotki prostującej zależy od danego producenta. Szczotka firmy Babyliss 3D Liss Brush kupimy za ok. 120zł. Szczotka Remington Keratin Protect to koszt ok. 160zł.