Jak wydać mniej pieniędzy na prezenty?

Święta to czas wyjątkowy, pełen szczęśliwych i rodzinnych chwil. Tych parę sielankowych dni na które składa się kilka tygodni albo nawet miesięcy przygotowań i planów. Jest kilka tricków, które mogą ułatwić przygotowania do świąt w sensie upominkowym. Jak wydać mniej na święta nie tracąc przy tym jakości?

Spróbujmy przez chwilę zająć się tym tematem.

Prezenty, czyli mniejsze lub większe podarunki, które dają wiele radości. Jak przetrwać bożonarodzeniową gorączkę zakupów? Mam dla was kilka fajnych pomysłów.

Po pierwsze: zaplanuj sobie zakupy odpowiednio wcześniej. Weź kartkę i długopis i wypisz sobie listę osób którym podarujesz prezenty i ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy. Najlepiej, gdy rozłożysz sobie kupowanie prezentów na dłuższy okres. Promocje na różne artykuły dostępne są cały rok. Gdy musimy kupić na raz kilkanaście upominków jest to dosyć czasochłonne, a w połączeniu z innymi świątecznymi obowiązkami oraz nierzadko pracą jest to wręcz nie do pogodzenia. W momencie gdy kupujemy np. jedną rzecz w miesiącu nie odczujemy tego tak bardzo.

Szukasz prezentów na święta? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/

Po drugie: jak już wcześniej wspomniałem, należy wykorzystywać promocję. Tych w okresie przedświątecznym jest wiele. Możesz na przykład zebrać świąteczne gazety promocyjne marketów z okolicy lub skorzystać z internetu. Każdy sklep w tym czasie, przy panującej walce o klienta posiada mnóstwo promocji. Korzystaj również z uzbieranych wcześniej punktów promocyjnych w programach lojalnościowych. Jeżeli kupujesz przez internet, korzystaj z jak najniższych albo darmowych dostaw. I najważniejsze jeśli chodzi o internetowe zakupy, korzystaj z porównywarek cen. Za ten sam produkt można zapłacić dużo mniej w jednym sklepie niż w drugim.

Po trzecie: jeśli nie masz zbyt wielu środków na zakup prezentów, nie martw się. Zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie. Możesz na przykład wykonać prezenty własnoręcznie. Czasem są one dużo cenniejsze i bardziej osobiste niż te kupione. W internecie jest wiele poradników jak zrobić coś z niczego. Polecam to rozwiązanie dla osób z ukrytym talentem artystycznym, gdyż można wywołać dużo emocji przy niewielkim nakładzie.

Po czwarte: żeby zaoszczędzić czas i pieniądze, możesz ustalić wraz z rodziną kilka zasad dotyczących dawania prezentów. Można umówić się tak, że prezenty dajemy tylko dzieciom. A jeśli nie chcesz postąpić tak radykalnie możecie ustalić sobie rodzinny limit na cenę pojedynczego prezentu. Ostatnim ciekawym rozwiązaniem jest umówienie się, że każdy z rodziny daje prezent konkretnej osobie. Możecie urządzić losowanie albo każdy wybierze sobie członka rodziny. Urozmaicając, można poprosić aby każdy wybrał dwa prezenty które chciałby dostać, no chyba, że lubi niespodzianki.

Zobacz także: https://kidzone.com.pl/poradnik-prezentowy-10-najlepszych-prezentow-dla-malych-dzieci/

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem i w tym całym świątecznym szaleństwie, jesteśmy w stanie zachować rozsądek. Pamiętajcie, nie wydawajmy pieniędzy których nie mamy. Czasem skromniej znaczy lepiej, pod wieloma względami. Przeżyjmy piękne święta, a jednocześnie nie spłacajmy ich do wakacji. Wesołych Świąt!