Laptopy – najczęściej występujące usterki

Laptopy niestety mają to do siebie, że usterki w nich się zdarzają. Czasami coś dzieje się z nimi, a my na to nie mamy żadnego większego wpływu. Jakie są najczęstsze usterki, którzy zdarzają się w laptopach? Jak to wygląda w rzeczywistości? Pora to sprawdzić. 

Czy laptopy się psują?

Trzeba jasno powiedzieć, że laptopy Turek się psują. Niekiedy pewne usterki zdarzają się częściej, a w przypadku innych modeli rzadziej. Z jakimi usterkami najczęściej zmagają się latopy? Pora to sprawdzić. Do Soft-PC Tomasz Mikołajewski bardzo często zgłaszają się użytkownicy, którym na laptopa wylała się kawa, woda, herbata, czy też piwo. Klawiatura w taki sposób uszkodzona to standard. Czasami zalana zostaje także płyta główna.

Jeśli doszło do takiego zdarzenia, to należy od razu odłączyć laptop od zasilania i wyjąć bakterię. Należy położyć laptopa klawiaturą do dołu. Dzięki temu zalanie się nie dostanie dalej do środka. Laptop w takim stanie wymaga osuszenia oraz także wyczyszczenia w środku. Trzeba pamiętać, że laptopa nie wolno nam włączać, zanim jeszcze te czynności nie zostały wykonane.

Na jakie jeszcze usterki cierpią laptopy?

Dosyć często pojawia się także uszkodzenie matrycy. Tenże problem pojawia się przy mechanicznym urazie. Może to być upadek laptopa z wysokości, uderzenie, przygniecenie ciężkim przedmiotem, zamknięte pokrywy z długopisem, czy też innym przedmiotem, jak i innego rodzaju wypadkiem. Tego typu zdarzenie wymaga wymiany matrycy na nową. Inaczej laptopy w Turku nie będą działały.

Dosyć często się także można spotkać z awarią zasilania. Takowa usterka pojawia się na skutek uszkodzenia mechanicznego gniazdka zasilania. Może także wydarzyć się poprzez skok napięcia, awarii zasilacza, czy też zużycia baterii. W ten sposób uszkodzony może zostać układ zasilania bezpośrednio na płycie głównej.

Jak widać, wypadki chodzą po laptopach. W takich wypadkach pozostaje nic innego jak zgłoszenie się z laptopem do serwisu. Nie ma innego wyjścia.