Z duchem czasu – konto przez internet

Banki dostosowują swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów. Internet odgrywa w życiu społecznym coraz większą rolę. Ludzie doceniają wygodę usług internetowych i oczekują ich w wielu aspektach życia, również w sferze finansowej.

Bankowość mobilna stała się hitem ostatnich lat. Wiąże się to z częstym korzystanie z internetu, robienie zakupów w sklepach internetowych, z opłacaniem rachunków bez marnowania czasu w kolejkach, z możliwością sprawdzenia stanu konta bez wychodzenia z domu. Na osobistym koncie online można zapisać numery kont, na które regularnie są robione przelewy, przez co unikamy ryzyka błędu przy przepisywaniu numeru konta. Rachunki opłacone przez internet szybciej trafiają do wierzyciela.

Banki wypuszczają nowe wersje aplikacji mobilnych na telefon, co pomaga w płaceniu rachunków. Dzięki nowym aplikacjom klient może zarządzać płatnościami, kartami kredytowymi i kontami. Sklepy i serwisy aukcyjne w internecie dają możliwość wykonywania przelewów przez internet. Każdy bank oferuje możliwość założenia konta przez internet.

Klient korzystający z kont internetowych ma możliwość wypłacenia gotówki z bankomatu za darmo oraz bezpłatne przelewy internetowe niezależnie od tego, czy adresat jest odbiorcą polskim lub zagranicznym. Poza tym stan konta internetowego można sprawdzić w każdej chwili: w pracy, na uczelni, w autobusie, w poczekalni przychodni, w domu.

Konto internetowe to rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy nie mają czasu biegać do bankomatu, aby sprawdzić stan konta.