​​Złącza suchoodcinające – gdzie znajdują zastosowanie?

0
269
suchoodcinajace zlacza

Złącza suchoodcinające należą do grupy konstrukcji, które uważane są za systemy awaryjnego rozłączania. Różnica jednak polega na ich sposobie działania. Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Złącza suchoodcinające – czym właściwie są?

Złącza suchoodcinające służą przede wszystkim do tego, aby można było w sytuacjach awaryjnych, ale również czasami zaplanowanych, odłączyć węże przemysłowe lub kompozytowe bez wycieku substancji znajdującej się w cysternie.

System ten oferuje między innymi producent urządzeń nalewczo-odbiorczych – firma Gasso. Odcinanie na sucho głównie skupia się na tym, aby nie doprowadzić do żadnego wycieku, jednak w zależności od okoliczności może on powstać, ale jego ilość będzie znikoma.

W przeciwieństwie do tradycyjnych awaryjnych złącz rozłączeniowych, taki przedmiot jest o wiele skuteczniejszy. Warto o tym wiedzieć, ponieważ w niektórych przypadkach nawet minimalny wyciek może nieść za sobą duże koszty.

Złącza suchoodcinające – gdzie dokładnie się je stosuje?

Jest wiele miejsc, w których można skorzystać właśnie z takich konstrukcji. Będzie to między innymi przemysł spożywczy, który często stosuje do przewozu specjalnie przygotowane cysterny z konfiturami, mlekiem lub olejem.

Właśnie wtedy, stosując złącza suchoodcinające, można mieć pewność, że żadne bakterie z zewnątrz nie przedostaną się do zbiornika. Jest to kluczowe, aby móc prowadzić przedsiębiorstwo spożywcze zgodnie z panującymi przepisami prawa.

Warto również pamiętać o tym, że takie złącza można również stosować w każdym innym przemyśle, w którym wykorzystuje się cysterny. Będzie to na przykład firma paliwowa lub taka, która transportuje wodę do danych lokalizacji.

Złącza suchoodcinające świetnie sprawdzają się w branży spożywczej oraz przemysłowej, w której wykorzystuje się ciecze. Są bardzo uniwersalne i mogą być odpowiednio dezynfekowane specjalnymi środkami. Dzięki temu ułatwiają zachowanie higieny.