Lampy szczelinowe – do czego służą?

Nie od dziś wiadomo, że rozwój technologii jest bardzo ważną rzeczą i ułatwia nam wiele spraw w życiu codziennym, a tym bardziej, jeśli chodzi o nasze życie i zdrowie, które jest dla nas niezwykle ważne. Każdego dnia ogrom specjalistów pracuje nad rozwojem nowej technologii, abyśmy mogli ułatwić sobie życie w każdym możliwym aspekcie. Jednym z najważniejszych aspektów tego typu jest ochrona naszego zdrowia i szybkie diagnozowanie naszego problemu. Dlatego po wielu latach badań mamy możliwość używania takiego sprzętu jak lampy szczelinowe.

Czym jest lampa szczelinowa?

Specjalistyczna lampa szczelinowa to bardzo rozwinięty technologicznie sprzęt używany w praktyce okulistycznej. Okulista dzięki takim lampom może szybko zdiagnozować, z jakim problemem mierzy się jego pacjent. Cechą charakterystyczną tych lamp jest zastosowanie silnego światła i wysokiej jakości optyki. Dzięki nim bez problemu można zdiagnozować takie wady jak: retinopatia, zapalenie spojówek, czy też zaćmę. Do produkcji lamp szczelinowych zastosowano zaawansowane technologie, dlatego mamy możliwość używać najwyższej jakości sprzętu, który doskonale spełnia swoje przeznaczenie.

Do czego służą lampy szczelinowe?

Lampy szczelinowe mdt służą przede wszystkim do diagnozowania problemu, z jakim przychodzi dany pacjent, czyli diagnostyki oka. Dzięki tym lampom można zdiagnozować problemy takie jak: zaćma, zapalenie spojówek, retinopatia. Lampy te używa się przede wszystkim do badania dodatkowych narządów gałki ocznej, a także do rozpoznania, czy istnieje problem w przednim odcinku oka razem z soczewką. Lampy szczelinowe mdt są urządzeniami, które używa się do obserwacji przedniego odcinka oka. Dostosowuje one oświetlenie i powiększa oglądany obraz. W lampach szczelinowych światło zielone (bezczerwienne) pozwala na obserwacje naczyń krwionośnych oraz pozwala uwydatnić oglądany obraz.

Dzięki uzyskanemu obrazowi można ocenić strukturę przedniej powierzchni oka między innymi:

  • przeźroczystość rogówki,
  • utratę przezroczystości rogówki
  • zabarwienie po kontraście lub przekrwienie, a także zmiany w jej wielkości lub kształcie

Lampa szczelinowa — czy warto ją mieć w swoim gabinecie?

Tak, warto. Lampa szczelinowa bez wątpienia wpływa na trafną diagnostykę, jakość badania oraz na bezpieczeństwo i komfort naszego pacjenta. Jej technologiczne zaawansowanie pozwala na rzetelną ocenę struktur oka oraz gwarantuje należyte rezultaty w zakresie przeprowadzonego badania.